Podział majątku

O podział majątku można wystąpić po rozwodzie lub po ustanowieniu rozdzielności majątkowej przez sąd. Podziału majątku można również żądać po zawarciu umowy majątkowej ustanawiającej rozdzielność majątkową u notariusza. Poza tym można żądać podziału majątku konkubenckiego.

Opiekujący się Tobą adwokat pomoże Ci w przygotowaniu i zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, pomoże wyliczyć wartość majątku, napisze odpowiedni wniosek i inne niezbędne pisma, będzie z Tobą podczas każdej rozprawy w sądzie, zaskarży postanowienie sądu, gdy zajdzie taka potrzeba. W sytuacji, gdy finansowałeś budowę domu na działce współmałżonka, zapłaciłeś za remont domu współmałżonka lub poniosłeś inne nakłady na majątek współmałżonka opiekujący się Tobą adwokat wniesie w Twoim imieniu do sądu wniosek o rozliczenie tych nakładów. Jeżeli otrzymałeś darowiznę i wydałeś te pieniądze na wspólny dom, to adwokat wniesie do sądu wniosek o rozliczenie tej darowizny.

Jeśli uważasz, że w większym stopniu niż współmałżonek przyczyniłeś się do powstania Waszego majątku, adwokat złoży do sądu w Twoim imieniu wniosek o przyjęcie nierównych udziałów w majątku.

Opiekujący się Tobą adwokat pomoże także znaleźć najlepsze rozwiązanie dotyczące dalszych losów po podziale majątku.  Zarówno kredytu hipotecznego obciążającego Wasz wspólny dom, jak i innych wspólnie zaciągniętych kredytów.

podział majątku adwokat opole

Pomoc w wyliczeniu wartości majątku, rozliczenie nakładów i darowizn. Podział majątku Opole.

Jeśli potrzebujesz pomocy jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do naszej kancelarii w Opolu. Adres kancelarii adwokackiej to: ul. Luboszycka 36, I piętro p. 16-19. Z adwokatem możesz się również skontaktować telefonicznie. Więcej informacji w zakładce kontakt.

Adwokat

Anna Maria Rop

tel.: 504 160 253

Koszty pomocy adwokata

Koszty prowadzenia sprawy, sporządzenia pisma lub porady prawnej zawsze są ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na raty dogodne dla Ciebie.