Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne to: pozbawienie władzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej, powierzenie władzy rodzicielskiej, poddanie władzy rodzicielskiej nadzorowi kuratora uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Jest to również ustalenie zakazu kontaktu z dzieckiem, zagrożenie zapłatą za utrudnianie kontaktu z dzieckiem, zasądzenie zapłaty za niezrealizowane kontakty z dzieckiem, nakazanie przymusowego odebrania dziecka przez kuratora. Uregulowanie kontaktów z dzieckiem może dotyczyć także relacji między dziadkami a dziećmi.
Adwokat pomoże Ci, gdy drugi z rodziców utrudnia Ci wykonywanie spraw urzędowych i administracyjnych dotyczących dziecka (wyrobienie paszportu, zapisanie dziecka do wybranego przedszkola, szkoły itp.). Nie wyraża zgody na zmianę miejsca zamieszkania dziecka (lub też dokonał tej zmiany bez Twojej zgody), wyjazd z dzieckiem za granicę itp.

Opiekujący się Tobą adwokat wysłucha Cię i wspólnie spróbujecie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej sytuacji. W razie potrzeby adwokat zapewni Ci kontakt z psychologiem dziecięcym. Opiekujący się Tobą adwokat pomoże Ci przygotować dokumenty, napisze odpowiedni wniosek do sądu i odpowie na każde pismo strony przeciwnej oraz będzie z Tobą podczas trwania sprawy, a w razie potrzeby zaskarży postanowienie sadu.


Pozbawienie władzy rodzicielskiej, powierzenie władzy rodzicielskiej. Sprawy rodzinne Opole.

Jeśli potrzebujesz pomocy jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do naszej kancelarii w Opolu. Adres kancelarii adwokackiej to: ul. Luboszycka 36, I piętro p. 16-19. Z adwokatem możesz się również skontaktować telefonicznie. Więcej informacji w zakładce kontakt.

Adwokat

Anna Maria Rop

tel.: 504 160 253

Koszty pomocy adwokata

Koszty prowadzenia sprawy, sporządzenia pisma lub porady prawnej zawsze są ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na raty dogodne dla Ciebie.